Bělení zubů

beleni-zubu-pardubice-vivienNyní v zaváděcí akci za 990Kč!

Bílé zuby jsou snem každého, kdo touží po kráse. Dosáhnout vysoké bělosti zubů a udržet ji však není vůbec jednoduché. Lidský zub se skládá z několika vrstev a pokud jde o jeho barvu, zajímá nás především dentin a svrchní vrstva – sklovina. Sklovina má u každého člověka různou barvu od bílé až po světle modrou, avšak to co činí naše zuby bílé je především neprůsvitnost skloviny vůči dentinu, který má žlutavé zabarvení, a čistota skloviny.

Sklovina bohužel nemá zcela kompaktní povrch, a proto do ní a přes ní i do dentinu pronikají chemická i přírodní barviva, která se běžně vyskytují v nápojích či jídlech. Černý čaj, káva, červené víno nebo červená řepa obsahují silná přírodní barviva. Colové nápoje, barvené sladkosti a další „barevné“ pochutiny pak často obsahují barviva chemického původu. Navíc díky působení kyselin (cola, víno…) se barvivo snáze dostává do skloviny a fixuje se v ní.

Sklovinu i dentin může zbarvit také příjem některých léčiv (například s obsahem tetracyklinu), kouření nebo různá onemocnění měnící strukturu či barvu tvrdých tkání zubu (fluoróza a další). Mnoho lidí má rovněž vrozené tmavší zabarvení zubu, i zde lze pomoci bělením zubů naší metodou. Neposledním faktorem je pak stárnutí, kdy se dentinové kanálky otevírají a barviva nebo soli kyselin se do nich snáze ukládají, rovněž sklovina se věkem opotřebovává a ztenčuje.

Již od konce 19. století se proto zuby vybělují, především působením účinků peroxidu.Dříve se používal peroxid vodíku aktivovaný teplem nebo světlem. Jeho působením docházelo k oxidaci barviv obsažených ve sklovině a dentinu. V současnosti se pro peroxidové bělení používá také rychleji účinkující karbamidperoxid. Peroxidové bělení má však i svá úskalí. Metoda je poměrně agresivní a hrozí při ní podráždění či poškození zubních krčků či sliznice.

Alternativní metodou je proto použití neperoxidového bělení, které je převážně založeno na působení hydrogenuhličitanu sodného a dalších přírodních látek. Bělení touto metodou je zcela srovnatelné s bělením peroxidem v nižších a středních koncentracích, avšak je bezpečné. V našem salonu používáme právě neperoxidový systém nové generace Beautiful Smile.

Disponujeme také plně vybavenou dentální jednotkou. Zuby připravíme k nanesení ochranné gingivální bariéry (ochrana dásní) a poté aplikujeme bělící gel ve 3 krocích.

Pro koho není ošetření vhodné?

Pokud trpíte jakýmkoliv onemocněním zubů nebo závěsného aparátu, vaše dásně pravidelně krvácí během čištění zubů, máte afty nebo jiné zánětlivé onemocnění či onemocnění virového původu na sliznici úst, vaše zuby jsou silně demineralizované, citlivé, mrtvé nebo máte podstatně odhalené zubní krčky, potom bělení zubů obecně nedoporučujeme. Váš chrup by měl být jednoduše řečeno v dobrém stavu.

Co mám od ošetření očekávat?beleni-zubu-pardubice-led

Před zahájením bude barva vašich zubů zaznamenána pomocí certifikované stupnice barevnosti.  Po ošetření dojde porovnáním s původní hodnotou k posunu barvy směrem ke zcela bílé barvě. Výsledky jsou různé v závislosti na výchozí barvě zubu a jeho reakci na proceduru. Obvykle však dosahujeme při úvodním ošetření posunu barvy o 4 až 8 odstínů. S každou další návštěvou se však dosahuje stále lepšího výsledku. Pokud máte v zubu umělé výplně, pak tyto na bělení reagují pouze částečně, jejich barva se tedy citelně nezmění.

Jak se připravit na ošetření bělení zubů?

Před návštěvou zuby vyčistěte běžnou metodou a mezi čištěním a zahájením procedury již nic nejezte. Zuby si můžete vyčistit i na místě (doneste si vlastní kartáček a pastu), případně Vám budou vyčištěny přístrojově za příplatek.

Přibližně 2 hodiny před procedurou doporučujeme nekonzumovat potraviny s větším obsahem kyselin (ovoce, káva, cola apod.)

Jak bělení zubů probíhá?

Především je třeba říci, že bělení zubů u nás používaným postupem je bezbolestná metoda. Strach „ze zubaře“ tedy rozhodně není na místě.

Zuby jsou , v případě, že je to nutné, dočištěny.  Poté naneseme ochranou bariéru na dásně, kterou zatvrdíme působením LED světla o specifické vlnové délce. Klient má na sobě po celou dobu ošetření ochranné brýle. Ochranná bariera chrání dásně a sliznici v okolí dásní před jakýmkoliv poškozením.

Dále naneseme neperoxidový bělící gel v přiměřeném množství a po dobu 15 minut aplikujeme LED světlo s řízenou vlnovou délkou, které urychluje a prohlubuje oxidační proces. Klient v průběhu ošetření odpočívá.

Po 15 minutách gel odstraňujeme, nanášíme novou vrstvu a proces opakujeme. Celkem nanášíme 3 vrstvy gelu. Po posledním opakování gel zcela odstraníme a klient si provede výplach úst. Celé ošetření trvá přibližně 90 minut.

V případě, že jsou zuby po ošetření znatelně citlivé, aplikujeme reminalizační gel, po kterém citlivost ustupuje.

Co dělat a nedělat po ošetření?

Po bělení zubů jsou kanálky ve sklovině a dentinu otevřené ještě po dobu asi 36 až 48 hodin a zuby jsou proto v této době velmi náchylné na zabarvení. Je proto nezbytné se v této době vyvarovat všeho, co by mohlo zuby zabarvit. Jak rozpoznat co barví a co ne? Jednoduše, vše o čem předpokládáte, že by na bílém tričku zanechalo barevnou skvrnu, považujte za nevhodné. Samozřejmě jak nápoje, tuhé pokrmy, tak i omáčky, sladkosti, pochutiny nebo barvený alkohol a další.

Velmi doporučujeme také produkty následné péče, které jsou u nás k zakoupení.

belici-pero

Bělící pero

Pomáhá udržovat zuby vybělené a dále prohlubuje účinek bělení. Jednoduchá aplikace, například při večerní hygieně. Velmi doporučujeme jako podpůrný prostředek mezi dvěma návštěvami, kdy je snahou dosáhnout co nejsvětlejšího odstínu. Více zde.

 

 Sada bělícího pera a blistrů

14 denní intenzivní kůra domácího dobělování. Vhodná pro následnou péči nebo jako samostatný produkt domácího bělení zubů.

 

 

Kompletní domácí bělící sada

Bělící sada pro domácí použití v profesionální kvalitě. Obsahuje neperoxidový gel se silným účinkem, aktivační LED náústek a další pomůcky pro kompletní domácí proceduru.

Nenahrazuje sice zcela ošetření u nás v salonu, ale dosáhnete s ním také velmi dobrých výsledků vybělení.

 

Bělící pěna – náhrada zubní pastybelici-zubni-pena

Sada bělících pěn Vaše zuby velmi šetrně čistí a zároveň bělí. Kombinace dvou nezávislých látek, kdy jednu z nich je možné používat pro běžné denní čištění a druhou 1x denně pro bělící efekt.

 

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someonePrint this page