Peeling

Peeling Vivien PardubicePeel, anglicky kůra nebo slupka. Odtud tedy pochází slovo peeling, přeložitelné jako „slupování“. To v případě ošetření peelingem platí téměř doslova.

Peeling je procedura, při které je za pomocí nejrůznějších brusných emulzí a krémů, šetrně odstraněna stará vrstva odumřelé pokožky. Brusnými složkami jsou často částečky písku, jader rostlin, skořápky nebo částečky polyetylenu. Provádění peelingu pomáhá pokožce dýchat, prokrví se, její barva je po aplikaci kompaktní, odstraní se choroboplodné zárodky. Peeling přináší v podstatě samá pozitiva. Aplikovat se však nesmí na pokožku poraněnou nebo citlivou z důvodu poškození sluncem, alergiemi atd.

Provedené peelingu je poměrně jednoduché a proto se s peelingovými přípravky setkáme v běžně dostupné kosmetice, včetně např. sprchových gelů. Od peelingu prováděného v salonu se však peeling provedený v domácích podmínkách liší především důkladností provedení a odstranění peelingové emulze. Lidé rovněž často opomíjejí některé zásady peelingu, jako například nutnost aplikovat peeling na navlhčenou pleť,požadavek důkladného odstranění peelingu a následné zklidnění pokožky a také na četnost používání peelingu. Peeling na obličej by se neměl používat více jak 2x za měsíc.

V salonu VIVIEN provádíme peeling jako součást celkového ošetření pleti a nabízíme 3 druhy- MILD PEELING, ENZYMATICKÝ PEELING a CHEMICKÝ PEELING.

MILD PEELING

je velmi známý a nejrozšířenější peeling a to tzv. zrníčkový. Obsahuje jemně drcená jádra ( NAPŘÍKLAD Z BROSKVÍ, MANDLÍ ATD. ). Šetrně ale přesto intenzivně odstrňuje zrohovatělé a odumřelé buňky, zatímco rostlinné oleje, které obsahuje zvláčňují pleť a chrání jí před vysoušením. Před použitím je nutné pleť odlíčit a lehce navlhčit, poté nanést peeling a krouživými pohyby provádět exfoliaci. Poté důkladně smýt. MILD PEELING lze koupit i pro domácí ošetření.

ENZYMATICKÝ PEELING

je biologické čištění speciálně vytvořené pro problematickou a citlivou pleť,je však oblíben u zákaznic všech typů pleti a to pro svoje vysoce efektivní vlastnosti. Enzymatický peeling je velmi vhodný u silné formy akné, protože nehrozí porušení vřídků a tím jejich roznesení na ostatní části těla. Enzymatický peeling je balený v jednorázových sáčcích, pro každou zákaznici nový. Obsah sáčku se smýchá s vlažnou vodou, vytvoří se jemná kašička, která se štětcem aplikuje v silné vrstvě na obličej, krk a dekolt a přikryje se teplýmy kompresy( teplé ručníky) po uplynutí 10-15 minut se důkladně omyje. Peeling nesmí přijít na oči ani na oční okolí. Tímto peelingem lze ošetřovat nejen obličej, ale i oblasti s akné na všech částech těla jako jsou záda, ramena..Provádí se pouze v kosmetickém salonu a nelze koupit pro domácí ošetření.

CHEMICKÝ PEELING

Vysoce účinné ošetření, které dosahuje perfektních výsledků ve vyhlazení a omlazení pleti. Více informací o chemickém peelingu zde.

 

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someonePrint this page