Depilace – epilace

Depilace-a-epilace-v-salonu-Vivien

Snaha zbavit se nadbytečného či nechtěného ochlupení sahá až do období, ve kterém by to očekával asi jen málokdo. Už z doby kamenné se dochovaly přiostřené kameny a lastury a přibližně z 19. století př. n. l. měděné škrabky a pinzety, které sloužily coby nástroje primitivní depilace. Staří Egypťané zase odstraňovali nejen chloupky na těle, ale zakládali si i na hladce oholených hlavách. Vdechli také život prapůvodním voskovým metodám. Používali pruhy gázy s horkým voskem a po zatuhnutí pásky strhli i s chloupky.

Na našem těle se nachází přibližně 5 milionů vlasových cibulek. Tento počet je člověku dán již od narození a věkem se nemění. Denně vyroste vlas nebo chlup průměrně o 0,35 mm. Dnes, kdy je odstraňování chloupků nohou, podpaží a třísel součástí denní hygieny téměř  každé ženy se již depilace či epilace nepovažuje za nic mimořádného. Některé ženy se dokonce holí na všech částech těla kromě vlasové části nebo neváhají zajít do speciálně zaměřených holičství, které se zaměřují na úpravu intimních partií. Holící módě propadli dokonce i muži a upravují nejen podpaží, ale i intimní partie.

S věkem se tedy nemění počet, ale složení chloupků a jejich délka. Některé tedy vypadávají, řídnou a naopak některé chloupky vlivem hormonálních změn sílí a prodlužují se. Snahou člověka je tedy chloupky z nejrůznějších důvodů odstraňovat. K tomu slouží několik metod, které souhrnně označujeme jako epilační a depilační.

Jaký je vlastně rozdíl mezi pojmy epilace a depilace? Při depilaci se odstraní pouze chloupek, zatímco jeho cibulka zůstane v pokožce. Jedná se např. o holení vousů nebo chloupků. Naproti tomu při epilaci je chloupek odstraněn i s cibulkou, často pomocí vosku, laseru, elektřiny atd. Oba pojmy jsou často zaměňovány nebo souhrnně označovány jako depilace.

V salonu VIVIEN provádíme kompletní epilační procedury, avšak pro snazší orientaci zákazníků je označujeme pojmem depilace. Epilaci provádíme teplým voskem s následným ošetřením zklidňujícími prostředky nebo pomocí intenzivního pulsního světla, tedy IPL fotoepilace. Obličej i celé tělo tak můžete velmi rychle a téměř bezbolestně zbavit nežádoucích chloupků. To vše navíc za velmi dobré ceny.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someonePrint this page