Péče o pleť

Vivien - péče o pleťExistuje několik ověřených kroků, které pokud jsou pravidelně a profesionálně prováděny, vedou kt žádoucímu efektu hladké, bezproblémové a krásné pleti. Jsou to procedury čištění, exfoliace, výživa a ochrana pokožky.

V kosmetickém salonu VIVIEN Vám nabízíme celou řadu kosmetických procedur, které tyto požadavky splňují. Obecně jsou označovány jako celková kosmetická péče, která se skládá z povrchového čištění pleti, masáže, peelingu, napářky, hlubokého čištění a závěrečné masky.

Pojďme si nyní představit blíže jednotlivé kroky správné kosmetické péče, kterou můžete jako doplněk pravidelných kosmetických ošetření provádět také doma.

Čištění pleti

Zdánlivě jednoduchá procedura, která se v salonu může jevit jako banální, ale v domácím prostředí se při ní lidé často dopouštějí zásadních chyb. V salonu VIVIEN se v rámci kosmetického povrchového čištění používá odličovací mléko a pleťová voda k odstranění líčení a make-upu. U hlubokého čištění se pak provádí odstranění komedonů (ucpaných pórů) a další odborná péče, kterou není doporučeno v domácích podmínkách provádět.

Běžné povrchové ošetření pleti však můžete efektivně doplnit denním čištěním prováděným doma za použití odličovacích a čistících přípravků, které musí být určeny pro Váš typ pleti. Velice důležitá je rovněž teplota vody. Večer byste měli použít pro omytí teplou vodu, která pomůže uvolnit maz a otevře póry působení nočního krému. Přes den pak používejte vodu vlažnější. Vyvarujte se však použití studené či horké vody! Toto vede k rozšíření kapilár, pleť se sice zdánlivě „zdravě“ prokrví, ale dochází k jejímu popraskání a stresu, zejména v zimním období.

Stará „pravda“ o použití mýdla a vody je bohužel rozšířený mýtus, který končí problematickou či přecitlivělou pletí. Mýdlo, ani označené jako hydratační, na obličej zásadně nikdy nepoužívejte! Vybírejte vždy speciální přípravky určené pro obličej s ohledem na Váš typ pleti a věk. Například maz (tukové látky) z obličeje vodou ani běžnými prostředky neodstraníte. Doporučíme Vám správně přípravky pro opravdu perfektní odlíčení a tonizaci pleti.

Exfoliace

Za tímto tajemným slovem se vlastně skrývá obyčejné „olupování“, ale cílené. Za exfoliaci v kosmetice považujeme například peeling, kdy se působením jemných brusných materiálů provádí odstranění odumřelé části pokožky. Každý den z naší kůže odpadne až několik miligramů její vrchní vrstvy, čehož si často ani nevšimneme. Cílené odstranění odumřelé vrstvy pokožky v obličeji má však velký podíl na jejím zpevnění a stále mladistvém vzhledu. Pleť může „dýchat“ a lépe přijímat účinné látky výživných prostředků. O to lépe ji však musíme chránit.

Mimochodem, víte, proč mají někteří muži i v pokročilém věku stále mladistvě vypadající pokožku v obličeji? Studie prokázaly, že nemalý podíl hraje pravidelné holení. Holení je v podstatě také jistý druh peelingu. Díky tomu a dalším faktorům si tedy mnozí muži, kteří by normálně kosmetické ošetření považovali za něco zženštilého, nevědomky provádějí „kosmetickou proceduru“ doma před zrcadlem 😉

Výživa

Zdravou a mladistvě vypadající pleť lze v podstatě označit za dobře vyživenou. Od narození je tato „starost“ přidělena našemu tělu, které však nemá žádné ohledy na aktuální módu a představu ženy, její nositelky. Přibližně od 25 roku našeho života dochází k poruchám a nedostatkům výživi pleti, které je proto nutné uměle „pomáhat“, pokud si chceme hebký, mladý vzhled obličeje i jiných částí našeho těla uchovat co nejdéle.

Častým omylem českých žen je tvrzení „vždyť ještě vrásky nemám, nepotřebuji speciální krémy a kosmetickou péči“. Přitom si ale neuvědomují, že použití výživných krémů, masek a kosmetické péče je právě prevencí vzniku hlubokých vrásek. Ty sice čas jednou vykouzlí na tváři každého člověka, ale odbornou péčí se tato chvíle dá významně oddálit, mnohdy až o desítky let.

Výživa pleti je velká alchymie. Retinoidy, kolagen, vitamíny, koenzimy. To je jen krátký výčet účinných látek kosmetických přípravků, ve kterých se laik nemá šanci vyznat. Je proto dobré nechat na odborníkovi, aby doporučil správný typ výživy, právě pro potřeby Vaší pleti.
Samostatnou kapitolou je pak například péče o oční okolí. Pokožka v okolí očí neobsahuje téměř žádné tukové buňky, což způsobuje její jemnost a velkou náchylnost k tvorbě vrásek. Oční krémy proto obsahují větší množství olejů a kolagenu, jejichž aplikace na zbytek obličeje by vedla spíše k její zátěži a ucpávání.

Jak je vidno, i „obyčejná“ starost o obličej si zaslouží odbornou radu a již od věku 25 let také odbornou péči, kterou Vám v Pardubickém salonu VIVIEN nabízíme za příznivé ceny s lidským a velice profesionálním přístupem.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someonePrint this page