Fotoeapilace E-light

ipl-vivien-pardubiceSen o hladkém podpaží nebo lýtkách a stehnech vyřešen! Nabízíme Vám odstranění nežádoucích chloupků pomocí nejmodernější technologie zvané E-light, která kombinuje IPL (intenzivní pulsní světlo) s kontrolovaným nastavením síly záblesku a ochranou proti poškození pokožky s radiofrekvencí (RF). Tomuto systému epilace se také říká fotoepilace a mylně je někdy označován jako depilace. Při použití metody IPL však dochází ke zničení chlupu včetně vlasové cibulky, tedy se jedná o epilační metodu.

RF pomáha korigovat optimálně dosažené výsledky a snižovat potřebný výkon IPL. Kombinací obou metod lze odstranit i světlé chloupky, se kterými má klasické IPL nebo laserová metoda problémy.

Hlavní podíl na zničení chloupku a jeho cibulky má tepelná energie vyvolaná světelným impulsem a radiofrekvenčním vlněním. Chlup, který obsahuje přirozená barviva je světlovodivý a záblesk světla, který můžeme přirovnat k laseru vede záblesk energie přímo k cibulce neboli folikulu, který je tímto zničen a chlup již v zasaženém místě s vysokou pravděpodobností nevyroste. Světlo je pomocí filtru odfiltrováno na vlnovou délku 640nm, která je potřeba pro tento typ ošetření. Tmavší chlup obsahuje více barviva a proto lépe vede světlo. Metoda je díky tomu účinnější především na tmavších chlupech. Náš přístroj však garantuje výsledky i na chlupech světlých a to díky implementaci doplňkové technologie RF.

Ošetření pomocí IPL světla a RF se nemusíte bát. Jedná se o bezpečnou a téměř bezbolestnou metodu. Při vlastní proceduře budete pociťovat pouze teplo nebo štípnutí (v závislosti na množství, síle a barvě chloupků v místě ošetření), které ovšem není bolestivé. Pouze v případě poraněné nebo podrážděné pokožky může dojít k dočasnému zarudnutí nebo vzácně k vytvoření puchýřku. Obojí však odezní. Náš přístroj navíc automaticky detekuje barvu vaší pokožky a minimalizuje tak riziko poranění. Pro vyšší komfort aplikujeme před ošetřením chladivý světlovodivý gel s kolagenem. Ošetření podpaží trvá asi 10 minut a na celé nohy si počkáte necelou půlhodinku. K dosažení maximálního účinku doporučujeme 4 až 6 návštěv s odstupem 2 až 6 týdnů. Ale samozřejmě ošetření je u každého individuální a počet návštěv se liší.Před ošetřením je nutné chloupky 2 dny předem oholit klasickou žiletkou a 6 týdnů chloupky netrhat!

Čeho se vyvarovat před použitím E-light fotoepilace? Především je důležité se přibližně 4 týdny před vlastní procedurou neopalovat. Pokožka by měla být co nejsvětlejší. Po ošetření se neprojevují žádné vážné vedlejší účinky a odcházíte bez jakýchkoliv omezení. Pleť by samozřejmě neměla být mechanicky poškozená , spálená nebo jinak porušená. V takovém případě doporučujeme ošetření odložit. Je také důležité pleť před ošetřením nelíčit ani neošetřovat látkami s obsahem chemikálií, zejména alkoholu. Po ošetření není doporučeno se nadměrně slunit nebo navštěvovat solárium po dobu asi 3 týdnů. Nejvhodnějším obdobím pro podstoupení ošetření pomocí fotoepilace je tak zimní období i vzhledem k tomu, že v této době jsou naše chloupky tmavší než v jiných ročních obdobích.

Proč je třeba ošetření opakovat? Je tomu tak proto, že chloupek, respektive jeho cibulka prochází několika fázemi růstu, předtím, než vypadne. Tyto fáze se nazývajíanagenní, katagenní a telogenní fáze a můžete si je prohlédnout na obrázku. Bez ohledu na metodu epilace je nejvhodnější zachytit chlup ve fázi anagen. Z tohoto důvodu je často třeba proceduru opakovat s odstupem přibližně třech až čtyř týdnů, protože ne všechny chloupky se současně vyskytují ve stejné fázi a je třeba počkat, až do této fáze dospějí.

V čem spočívá výhoda E-light oproti IPL? E-light ošetření v sobě spojuje účinek IPL světelného výboje a radiofrekvenčního vlnění. To vše v jediném pulzu, respektive sérii mikropulzů. E-light se proto provádí pouze jedním nástavcem. Některá studia totiž tento princip obcházejí tím, že provedou ošetření IPL a následně RF, avšak tento postup nemá žádný zlepšený účinek. Prokazatelnou výhodou spojení účinku obou technologií je odstranění i tenkých či světlých chloupků, které nejsou dostatečně světlovodivé a světelný výboj se tak jimi nedostane až k cibulce a vlásečnicím, které ji vyživují. Tento jev způsoboval neúčinnost IPL na uvedené tipy chloupků. E-light tak funguje na všechny barvy a tlouštky chloupků.

 

Kdy se ošetření nedoporučuje? V době těhotenství a kojení (především z legislativních důvodů), při  epilepsii, do jednoho měsíce po absolvování tetování, čerstvě opáleným lidem a osobám užívajícím antikoagulační léky (léky na ředění krve) nebo léky způsobující přecitlivělost na světlo (čtěte příbalové informace). Dále se nedoporučuje zákrok IPL ( e-light) osobám trpícím cukrovkou, herpes simplex a lidem, kteří mají nebo měli v minulosti kožní vyrážku způsobenou reakcí na světlo. Samozřejmě také při místním poranění pokožky. IPL nelze aplikovat na místo s pigmentovou skvrnou (znaménko, pigmentová skvrna), takové místo musí být při ošetření zakryto.

Nejmodernější E-light epilaci prováděnou přístrojem Anybeauty EK32 s bipolární RF a IPL hlavicí s unikátním certifikovaným xenonovým výbojkovým systémem o celkovém výkonu až 62J nabízíme v Pardubicích za velmi zajímavou cenu, která se liší od konkurence až v řádu stovek procent. Zeptejte se nás také na možnost výhodného ošetření celého těla a využijte akčních nabídek tohoto velmi žádaného šetření.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someonePrint this page