Líčení

salon-vivien-liceniLíčení…tohle magické slovo přitahuje ženy a dívky od nepaměti! Která žena by se také nechtěla líbit? Ale většina žen nakonec řekne, já se neumím nalíčit a předem všechno vzdá! A to je škoda! Proto jsme v salonu VIVIEN opět obnovili denní, večerní a svatební líčení, pro které jsme si vybrali dekorativní kosmetiku od značky BABOR.

V České republice bohužel stále přetrvává několik mýtů o líčení- make-up ucpává pleť a ona nedýchá, řasenka láme  řasy apod. Opak je pravdou. Dnešní líčidla pleť chrání, vyživují, hydratují a dodávají vitamíny a minerály. Líčení navíc není jen pro modelky či „mladé holky“. S věkem naopak líčení pomáhá skrýt projevy stárnutí a dokonce pomáhá jim předcházet. Proto dnešní ženy ve zralém věku, které o sebe pečují a používají kvalitní kosmetiku vypadají skvěle.

Základem každého nalíčení je pleť o kterou se pečuje. Šupinkatá pleť, pleť s neošetřeným akné, chloupky nad horním rtem a neupravené obočí zkazí jakékoliv jinak dokonalé líčení. Proto doporučujeme pár dní předem navštívit kosmetický salon, kde se o tyto nedokonalosti postaráme a výsledek bude pokaždé mnohem lepší.

Každé líčení musí začít podkladovým krémem. Pokaždé! Krém se aplikuje v tenké vrstvě a nechá se důkladně vstřebat. Poté aplikujeme bázi pod make-up. Báze pleť zmatní, vyhladí, zjemní a dodá broskvový vzhled. Po zaschnutí báze se štětcem  aplikuje vhodný make- up na celý obličej. Poté se korektorem zakryjí drobné nedostatky, rozjasňovačem projasní okolí pod očima a na lícní kosti nanese bronzer a tvářenka. Na závěr se celý obličej přepudruje transparentním pudrem.

Po perfektně připraveném make-upu následuje líčení očí a obočí. Tady už se líčení denní a večerní výrazně rozchází. Současný trend denního líčení je „nahé“ oči pouze s řasenkou a jemnou linkou. U večerního líčení je stále moderní kouřové líčení a výraznější linka. Řasenku používáme pokaždé.

Velice důležitou součástí je líčení obočí, na které ženy hodně často zapomínají! Obočí je nejdůležitější prvek na obličeji. Dodává výraz, jemnost a podtrhne krásu očí. Líčit obočí se může speciální tužkou na obočí nebo stínem.

Posledním bodem perfektního líčení jsou rty. Každodenní péči by mělo být nanášení vazelíny nebo jiné výživy na rty, aby předešlo šupinatění rtů, které je velice nevzhledné. Pro denní líčení mnoha ženám stačí lesk na rty. Ale pokud lesk doplníte o vhodnou konturovací tužku a rtěnku výsledný efekt je nádherný a mnohem déle vydrží.

Celé líčení je vlastně o dosažení dokonalosti nebo lépe řečeno o odstranění nedokonalosti, ať už pokožky, velikosti očí či tvaru obličeje. Pro „krásné“ existuje dokonce i matematická definice, tedy alespoň pokud jde o obličej. Pokud je obličej souměrný, je vnímán jako krásný. Procesem líčení tedy upravujeme a skrýváme nedokonalosti obličeje a naopak zvýrazňujeme části, které nás podvědomě nejvíce lákají. vše je samozřejmě potřeba přizpůsobit příležitosti.

Přijďte se do našeho salonu nechat nalíčit luxusní kosmetikou, kterou si můžete zakoupit i pro domácí použití.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someonePrint this page