Depilace teplým voskem

Depilace teplým voskem kosmetika PardubiceDepilace (epilace) celého těla teplým voskem

Epilace teplým voskem je nejoblíbenější způsob odstranění nežádoucích chloupků. Na začátek je třeba zmínit časté zaměňování slov epilace a depilace. Zatímco při depilaci se odstraňuje viditelná část chloupku (holení, depilační krémy) při epilaci (teplý vosk, epilátory, IPL) je chloupek odstraněn celý, včetně cibulky, jedná se tedy o celkově účinnější metodu, při které navíc dochází ke zmírnění tvorby chloupků nebo jejich ztenčení.

Epilace voskem patří k tradičním kosmetickým postupům a jeho původ datujeme již do starověkého Egypta. Je oblíben především v arabských zemích, kde víra přikazuje ženám tělo bez chloupků. V těchto zemích se používá cukrová pasta nebo další způsoby epilace postavené na základech využití ovocných šťáv, medu a dalších přírodních produktů. Epilace teplým voskem je však z těchto metod nejúčinnější a má nejdelší trvanlivost.

Vosky, které používáme v našem salonu jsou přírodního původu a obohacené o přísady uklidňující pokožku, jako jsou Azulen, mateří kašička nebo bylinné extrakty. Tyto přidané báze vosk zároveň činí sterilním.

Teplý vosk se nanese ve směru růstu chloupků, poté se přiloží speciální depilační papír a v protisměru růstu chloupků se trhne. Velmi rychlé a téměř bezbolestné ošetření. Hladká pokožka vydrží 4-6 týdnů.

Po depilaci se aplikuje zklidňující poepilační olej, který odstraní zbytky vosku a zároveň pokožku zklidňuje a vyživuje.

Chloupky je nutné před ošetřením neholit a nechat je co nejvíce dlouhé, výsledek je potom mnohem větší. Po epilaci je nutné vyhnout se slunečnímu záření a agresivním kosmetickým přípravkům (přípravky s alkoholem).

Touto procedurou ošetřujeme všechny partie těla.

 

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someonePrint this page