Masáže

Masáž je druh terapie, při které působením tlaku na svaly a tkáně dochází k léčbě svalových zranění, zmírnění bolesti, odbourání stresu a celkovému zlepšení krevního i lymfatického oběhu a psychiky. Jedná se o jeden z nejstarších léčebných postupů vůbec. Masáž si rovněž každý z nás provádí prakticky nevědomky. Když nás něco bolí, podvědomě postižené místo třeme, tedy provádíme automasáž.

Princip masáže spočívá v prohnětení postiženého místa, které se tímto prokrvuje a jsou k němu krví přinášeny látky klidnící bolest a působící ozdravně. Jindy se zase pomocí masáže povzbuzuje proudění lymfy. Dochází tak ke značné úlevě při bolestech či uvolnění při napětí svalů, šlach či zablokování pohyblivosti. Pravidelná masáž by měla být nezbytnou prevencí lidí se sedavým zaměstnáním, kteří se pravidelně nevěnují rozmanitým sportovním činnostem.

V poslední době se čím dál více setkáváme s druhy masáží, které vedou ke zdokonalení určitých partií těla. V salonu VIVIEN proto nabízíme například masáž proti celulitidě, která ve spojení s účinnou látkou masážní emulze vyvolává silné prokrvení a prohřátí ošetřené oblasti, čímž působí proti následkům celulitidy.

V salonu Vivien Vám v současnosti nabízíme velmi účinnou přístrojovou lymfatickou masáž – pressoterapii. Tato oblíbená masáž (nazývaná také lymfodrenáž) má velmi pozitivní účinky na imunitní systém, podporuje uzdravení organismu po nemoci, odstraňuje otoky nejen v oblasti nohou a je vhodným doplňkem kryolipolýzy.

Masáže jsou rovněž součástí našich kosmetických procedur. Jsou velmi uvolňující a příjemné.

Doporučujeme Vám také náš seriál o masážích.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someonePrint this page