Chemický peeling

Chemický peeling

Salon VIVIEN nabízí další profesionální ošetření! Chemický peeling středního typu francouzské profesionální značky Auriga BRA.

S jeho pomocí dosáhnete omlazení stárnoucí pleti, projasnění, vyhlazení jemných vrásek, zjemnění jizev po akné, odstranění rozšířených pórů a pigmentových skvrn. Také příznivě působí na příliš mastnou pokožku.

Co je to chemický peeling?

Chemický peeling je moderní a účinný postup používaný k omlazení a regeneraci pokožky obličeje, krku a dekoltu působením kontrolovaných roztoků kyselin přírodního původu. Výjimečně se chemický peeling aplikuje také na hřbetu rukou nebo zádech. Ačkoliv by se dle slova „peeling“ mohlo zdát, že obsahuje nějaké brusné látky, není tomu tak. Chemický peeling je většinou čirá tekutina, která se jemně nanáší aplikačním štětcem. Její peelingové působení se odehrává na úrovni interakce mezi pletí a nanesenou účinnou látkou.

chemicky-peeling-zena1

Jaký je princip působení?

Jak již bylo zmíněno, při chemickém peelingu se na pleť nanáší kyseliny, které s ní reagují. Pronikají do ní a odstraňují ji do určité hloubky, dané koncentrací preparátu. Lidské tělo potom za pomoci vlastního kolagenu a dalších látek provede obnovení pokožky v místě působení. Používají se většinou 3 druhy kyselin a díky nim také rozdělujeme chemický peeling na 3 typy. Povrchový, střední a hluboký.

Povrchový chemický peeling

Má za cíl odstranit svrchní vrstvu pokožky zvanou epidermis. Tím pleť získá jasnější barvu, jemnější vzhled a jsou částečně odstraněny jemné povrchové skvrny, například od slunce. Pro povrchový peeling se nejčastěji používají nízké koncentrace AHA (kyselina glykolová) a BHA (kyselina salycilová) kyselin. Nově se používají také přírodní kyseliny z brusinek nebo ananasu. Po aplikaci povrchového peelingu můžete prakticky ihned vykonávat běžnou denní činnost a není nutné se speciálně chránit proti UV záření. Povrchový peeling lze přirovnat k silnějšímu klasickému (abrazivnímu) peelingu, například skořápkami ořechů. Tuto proceduru lze aplikovat i doma za pomoci volně prodejných přípravků.

Střední chemický peeling

Má již mnohem silnější účinky oproti povrchovému peelingu. Využívá se pro něj zejména TCA (trichloroctová) kyselina s koncentrací do 30%. Proniká hlouběji do pokožky a to po delší dobu. Jeho působením lze odstranit poškození pleti sluncem, jemné vrásky, rozšířené póry, akné, pigmentové skvrny. Aplikaci smí provádět pouze profesionálně vyškolení personál s kosmetologickým vzděláním, který rozpozná typ a vady pleti.

Důrazně varujeme před podstoupením tohoto ošetření v salonech, kde praxi nevykonává personál s příslušným vzděláním, ale pouze s absolvovaným kurzem.

Při aplikaci může klient pociťovat asi po dobu 30 minut štípání/mravenčení v místě aplikace. Po nanesení je nutné se chránit před UV zářením použitím ochranného krému s vysokým UV faktorem (k dispozici v salonu). Pleť je nutné následně přibližně týden nutné nezatěžovat. Pokožka je zarudlá, růžová, může se loupat. Odměnou je však zcela evidentní změna. Pleť je napnutá, projasněná, nerovnost, skvrny, jemné vrásky jsou odstraněny. Efekt omládnutí lze přirovnat k „návratu v čase“ minimálně o 5 let.

Hluboký chemický peeling

Lze provádět pouze na odborných lékařských pracovištích! Jeho provedení je vysoce rizikové, avšak účinky mohou být značné. Využívá s k němu působení fenolu nebo TCA s vysokou koncentrací. Takto silné kyseliny pronikají až do vrstvy škáry a způsobují celkovou destrukci horních vrstev pleti. Taková procedura je bolestivá a zotavení trvá přibližně měsíc. Výsledek však může být překvapující. Pleť může být celkově vyhlazena, sjednocena, vrásky a skvrny zcela odstraněny. Je však nutné zmínit riziko vzniku jizev nebo trvalé pigmentace. Proto tuto metodu jako bezpečnou nedoporučujeme.

Komu je chemický peeling určen?

Pokud Vaše pleť vykazuje známky stárnutí, vrásky, stařecké nebo pigmentové skvrny, akné a další abnormality, pak je pro Vás chemický peeling vhodným řešením. Je vhodný také pro mastnou pleť s rozšířenými póry. Jedná se především o velmi rychlé a viditelné řešení, což jej odlišuje od dlouhodobých procedur, jako je aplikace krémů nebo sér.

Vhodný není pro vysoce citlivou pleť nebo pleť s otevřenými ranami, zánětem, poruchou látkové výměny a známou přecitlivělostí na působení kyselin. Věkově není výkon procedury omezen.

chemicky-peeling-zena2

Chemického peelingu se není nutné obávat při dodržení všech pokynů a provedení z rukou zkušeného profesionála. Metoda je vyzkoušená a například v USA jí běžně podstupují celebrity jako moderní metodu „rejuvenace“ (omlazení) pleti. Za její výhodu je považován rychlý efekt a možnost opakování. V našem salonu jsme ošetřili již více než 200 klientů s výbornými výsledky.

chemicky-peeling-muz

Jak ošetření probíhá, jak ošetřovat následně pleť a čeho se vyvarovat?

  1. Pleť klienta je nejdříve očištěna, případně odlíčena  a je na ní nanesena přírodní prepeel substance, která ji finálně dočistí a dezinfikuje, čímž předchází riziku vzniku infekce při narušení pokožky.
  2. Na pokožku je nanesena směs přírodních kyselin, vitamín C, kyselina fytová a dalších látek. Tato směs je připravena vždy bezprostředně před výkonem v koncentraci, kterou požaduje klient a kterou odborný pracovník předpokládá jako vhodnou pro daný typ a stav pleti. Během aplikace může klient pociťovat pálení, šimrání nebo naopak pocit mrazení. Toto je dáno okamžitým působením kyseliny v místě aplikace. Intenzita je závislá na citlivosti klienta a stavu pokožky. Obecně lze říci, že vyšší intenzita pálení = silnější působení.
  3. Po aplikaci klient odpočívá přibližně 20 minut, dokud nepříjemné pocity neodezní. Poté odchází domů nebo do práce, kde po 6ti hodinách po aplikaci pleť důkladně omyjte čistou pitnou vodou. Na pleť můžete dle potřeby nanést hydratační krém.
  4. V následujících dnech až týdnech se pleť intenzivně regeneruje, dochází k jejímu odlupování a objevuje se nová pokožka, vyhlazená, zbavená skvrn, kompaktní, mladistvá. V této době pleť nijak nenamáhejte, vyhýbejte se zašpinění, na pleť zbytečně nesahejte špinavýma rukama, nenanášejte zatěžující krémy, chraňte se před intenzivním slunečním zářením.
  5. Pro hlubší účinek je možné proceduru po 2 až 5 týdnech (dle stavu pleti) opakovat.

Chemický peeling je velmi účinné řešení mnoha problému pleti. Pokud je prováděn v salonu personálem, který má příslušné kosmetologické vzdělání a absolvoval kurz pro danou metodu ošetření, pak je bezpečné a není problém jej absolvovat opakovaně.

 

 

 

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someonePrint this page